İstanbul Üniversitesi Dragon Bot Yarışları Tamamlandı

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Müdürlüğü tarafından İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen ve festival havasında geçen Dragon Bot Yarışları, 5-6 Mayıs 2018 tarihlerinde İÜ Avcılar Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi.

dr1

Dragon Bot Yarışları’nın ilk gününde İstanbul Üniversitesi fakülte ve birimlerinden 19 takım kürek çekti. Yarışın sonunda İÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (TBMYO) şampiyon olurken, İÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) ikinci, İÜ Orman Fakültesi ise yarışı üçüncülükle tamamladı.

Şampiyon olan İÜ TBMYO takımına şampiyonluk kupasını İÜ Spor Birliği Müdürü Hamdi Özcan, ikinci olan İÜ SKS takımına İÜ TBMYO Müdürü Prof. Dr. Erdoğan Köse, üçüncü olan İÜ Orman Fakültesi takımına ise İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Hizmetleri Koordinatörü Ozan Develioğlu takdim etti.

dr2

“Üniversitelerarası Dragon Bot Türkiye Şampiyonası"

Dragon Bot Yarışları’nın ikinci günü “Üniversitelerarası Dragon Bot Türkiye Şampiyonası”na ev sahipliği yaptı.

Şampiyona İÜ Spor Birliği Müdürü Hamdi Özcan’ın sporcuları motive eden açılış konuşmasıyla başladı. Yarışta farklı üniversitelerden 17 takım kürek çekti. Karma ve erkek olarak kategorilere ayrılan şampiyonada karma kategorisinde Piri Reis Üniversitesi, erkek kategorisinde ise İstanbul Teknik Üniversitesi şampiyon oldu. Karma kategorisinde ikinci Beykent Üniversitesi üçüncü İstanbul Üniversitesi olurken, erkek kategorisinde ikinci Bezmialem Üniversitesi üçüncü Piri Reis Üniversitesi oldu.

Karma kategorisinde Piri Reis Üniversitesi’ne şampiyonluk kupasını İÜ Spor Birliği Müdürü Hamdi Özcan, erkek kategorisinde ise İstanbul Teknik Üniversitesi’ne İÜ SKS Başkanı Yavuz Padem takdim etti. Karma kategorisinde ikinci olan Beykent Üniversitesi’ne kupasını İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Hizmetleri Koordinatörü Gökay Bozkurt, erkek kategorisinde ikinci olan Bezmialem Üniversitesi’ne İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Hizmetleri Koordinatörü Ozan Develioğlu, karma kategorisinde üçüncü olan İstanbul Üniversitesi’ne Merkez Hakem Kurulu Üyesi Barış Koç, erkek kategorisinde üçüncü olan Piri Reis Üniversitesi’ne ise İÜ Su Sporları Koordinatörü Özay Özdemir takdim etti.

Şampiyona sonunda İÜ SKS Başkanı Yavuz Padem, yarışlara katılan sporcular ile misafirlere ve bu organizasyona verdiği destekler için İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne teşekkürlerini sunarak bu gibi organizasyonların daha sık yapılması gerektiğini dile getirdi.


Haber: Burak BERKEL

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü